Kam v Santiagu de Cuba vyrazit
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kam vyrazit v Santiagu de Cuba, Kuba

baseballový

Jděte na baseballový zápas
Santiago de Cuba je stejně jako spousta dalších kubánských měst posedlé baseballem, což ještě podporuje fakt, že místní profesionální tým patří mezi nejlepší týmy v národní baseballové lize. Hlavní baseballová sezóna začíná na konci zimy a pokračuje během celého jara, takže pokud budete v tomto období ve městě, kupte si lístky a můžete se těšit na skvělý zápas na stadionu Estadio Guilermo Moncada.

Vyražte na plavbu zálivem
Místní záliv Bahía de Santiago je bez pochyb jedno z nejtypičtějších míst ve městě. Za příznivou cenu v něm můžete vyrazit na plavbu, další možností je pak výlet trajektem na maličký ostrov Cayo Granma, kde si můžete prohlédnout idylickou rybářskou vesnici.

Zkuste exkurzi v přírodním parku Baconao
Přibližně 25 kilometrů jihovýchodním směrem od Santiaga se nachází přírodní park Baconao, který je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO jako biosférická rezervace. Najdete v něm velké množství působivých atrakcí, ať už přírodních nebo uměle vytvořených. Kromě osamocených pláží, bujných tropických lesů a obrovské biodiversity flory i fauny můžete omrknout ještě následující místa:

  • La Gran Piedra: veliká skála, na kterou je možné vylézt a pokochat se fantastickým výhledem do krajiny (51m dlouhá, 25m vysoká a 30m široká)
  • Laguna Baconao, Santiago de Cuba
  • Valle de la Prehistoria: park s 250 dinosaury ve skutečné velikosti vytvořenými z kamene
  • Laguna Baconao: vesnice domorodého kmene Taíno
  • Starodávné kávové plantáže, jedny z nejlepších v celé zemi
  • Acuario: malé akvárium, ve kterém můžete shlédnout vystoupení s delfíny
  • Granjita Siboney: místo, kde Castro přespával se svým revolučním vojenským oddílem a během poslední noci dokončil všechny přípravy před slavným útokem na kasárna Moncada (viz zajímavosti Santiaga).
Další cestovní průvodce Kubou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.