Zajímavosti Santiaga de Cuba
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Santiago de Cuba, Kuba

Parque Cespedes
Santiago de Cuba Parque Cespedes Na tomto centrálním náměstí, které je hlavním místem dění v Santiagu de Cuba, se setkávají místní i turisté a toto místo pokaždé neuvěřitelně žije. Uniknout horkému slunci je zde možné ve stínu vysokých a bohatě olistěných stromů, ze zdejších laviček je zase možné pohodlně sledovat veškerý ruch a dění na náměstí. Budovy obklopující náměstí jsou postaveny v opravdové směsici architektonických stylů od koloniálního období v 15. století až po moderní budovy z 20. století. Kromě jiného mezi těmito budovami uvidíte panské sídlo zakladatele města Diega Velázqueze, katedrálu nebo třeba radnici města.

El Ayuntamiento
Radnice města postavená v roce 1515 sídlí ve velké bílé budově, která si, přestože prošla během 20. století rozsáhlou rekonstrukcí, stále udržuje svou koloniální eleganci. Právě z této budovy 1. ledna roku 1959 Fidel Castro před tisícovkami lidí vystoupil a vyhlásil vítězství revoluce.

Catedral de Nuestra Señora de la Asunción
Velká katedrála se dvěma věžemi v bílo-žlutých barevných odstínech byla postavena na počátku 19. století a na náměstí Parque Cespedes nahradila několik původních kostelů, které byly zničeny z různých důvodů: piráti, zemětřesení apod. Povšimněte si na ní předevších nádherných fresek, které pokrývají oblouky i kupoli a také hrobky španělského dobyvatele a zakladatele města Diega Velázqueze.

Castillo del Morro
Přibližně 15 kilometrů jižním směrem od Santiaga de Cuba se nachází impozantní Castillo del Morro - opevnění postavené v roce 1638 za účelem střežení místního zálivu a zabránění vniku pirátů či jiných nezvaných návštěvníků do Santiaga. Konstrukce v renesančním stylu vyčnívá na skalnatém srázu do moře a jejím nejdůležitějším obranným prvkem je především 1,5 široké zdo, avšak nechybí zde ani různé průchody, padací mosty a ani děla, která měla soupeři znemožnit přístup.

Santuario del Cobre
Santiago de Cuba Santuario del Cobre 18 kilometrů západním směrem od Santiaga se nachází pohoří Sierra Maestra, ve kterém dříve fungovaly staré měděné doly a nyní se jedná především o sídlo nejdůležitejší kubánské náboženské svatyně a nejznámějšího kostela Santuatio del Cobre. Kostel byl postaven v roce 1927 a uvnitř najdete uctívanou černou Madonu, kubánskou ochránkyni Virgen de la Caridad (naše dáma charity). Dle místní legendy byla tato socha na počátku 17. století nalezena plovoucí v moři. V dnešní době sem cestují Kubánci z celé Kuby, jen aby vyjádřili svou úctu k ní.

Cuartel Moncada
V roce 1953 na tyto kasárny zaútočila skupina revolucionářů vedená Fidelem Castrem, Raúlem Castrem a Che Guevarou, aby se zde chopila zbraní. Tento pokus byl úspěšný a přestože bylo tehdy mnoho z nich zajato, tak za tento čin získali všeobecní uznání mezi lidmi. Právě proto je tato událost považována za první důležitou událost během revolučního období, které skončilo projevem Fidela Castro v roce 1959, kdy hlásal o úspěchu revoluce a o převzetí moci. Nyní se zde nachází malé muzeum s názvem Museo Histórico 26 de Julio, ve kterém si můžete prohlédnout expozici zahrnující kubánské dějiny od 50. let 20. století, přičemž období padesátých let se věnuje velmi podrobně.

Další cestovní průvodce Kubou

Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.