Proč studovat španělštinu?
Oblíbené španělské destinace
Španělské kury a Ceny

Nemůžete se rozhodnout, zda do studia španělštiny investovat svů čas a energii? Není překvapivé, že studium cizího jazyka od nuly je opravdu velkým úkolem, avšak především fakt, že se jedná o celosvětový, důležitý a široce používaný jazyk vám v mnohém pomůže a přinese motivaci pro studium.

Po čínštině, ktetá okupuje první příčku, je španělština druhým nejpoužívanějším jazykem na světě a jeho význam neustále každým dnem roste. Jedná se o oficiální jazyk 21 zemí na obou stranách Atlantského oceánu a nejnovější odhady mluví dokonce o 320 až 400 milionech španělských rodilých mluvčích po celém světě.

why spanish
why spanish

V dnešní době se mluví španělsky ve Španělsku a ve většině zemí Jižní Ameriky a zároveň se jedná o nejrychleji se rozšiřující jazyk ve Spojených státech amerických. Španělština je také nejrozšířenějším ze všech románských jazyků (francouzština, italština, portugalština apod.) a na celém světě se řadí mezi nejoblíbenější jazyky pro studium! Důležitost španělštiny v mezinárodní politice a obchodu je nesporná, jedná o jeden z oficiálních jazyků nespočtu mezinárodních organizací a institucí jako například Organizace spojených národů nebo Evropské unie.

Tak tedy, proč studovat španělštinu? Tento jazyk vám totiž otevře nekonečné možnosti na osobní i profesní úrovni. Získáte schopnost komunikovat s milióny lidí a pohodlně cestovat v bezpočtu zemí, stejně jako si budete moci přidat cennou schopnost do svého životopisu nebo například rozšířit svoje podnikání na nové trhy španělsky mluvících zemí!

Zjistěte více informací o španělském jazyce!