Zajímavosti Puerta Vallarty
Oblíbené destinace v Latinské Americe

Kulturní aktivity, zajímavosti a památky Puerta Vallarty, Mexiko

Pláže
Puerto Vallarta se nachází na pobřeží jednoho z největších zálivů na světě - 24 kilometrového Bahía de Banderas - a proto odtud můžete vyrazit na spoustu fantastických pláží.

Malecón

Malecón
Z této přímořské promenády máte možnost pozorovat celý záliv a zároveň zde být i v centru veškerého dění, protože se jedná o vůbec nejoblíbenější místo v Puertu Vallarta. Turisté stejně jako místní sem rádi vyráží na večerní relaxační procházku mezi palmami a zajímavými sochami, aby se mohli pokochat výhledem na parádní západ slunce.

Staré město
Historická čtvrť Puerta Vallarty, rozdělená na sekci zvanou Zona Romántica a centrum samotné, je krásným místem s dlážděnými uličkami, bohatě kvetoucími rostlinami v květnících a štukovanými domy pocházejícími z období, kdy toto město bylo pouze malou přímořskou vesnicí.

Casa Kimberley
Puerto Vallarta bylo poměrně neznámou destinací až do 60. let 20. století, kdy se sem přesunuli všichni paparazzi, aby vystopovali dramatický románek mezi Elizabeth Taylor a Richardem Burtonem, kteří hráli ve filmu Noc s leguánem. Burton zde nakonec koupil dva domy - jeden pro sebe a druhý pro Elizabeth Taylor - přímo naproti sobě přes ulici a propojil je elegantním růžovým mostem.

Templo de Guadalupe

Templo de Guadalupe
Tento kostel se svou typickou kostelní věží byl v centru města postaven v první polovině 20. století. Uvnitř se můžete podívat na bohatě zdobený interiér, ve kterém vyniká především masivní kupole, různá sousoší, nástěnné malby a ručně vytvořené sloupy a římsy.

Mezinárodní gurmánský festival
Festival, který uspokojí každou chuť! Na tento každý rok konaný, hojně navštěvovaný, 10denní festival jsou pokaždé zváni šefkuchaři ze slavných restaurací z celého světa, kteří v několika místních restauracích servírují svoje vlastní speciality, na které se vám budou stoprocentně sbíhat sliny. Tento kulinářský festival přiláká i více než 20 000 lidí, kteří se kromě ochutnávání vynikajících lahůdek mohou přihlásit na ochutnávky vína, gurmánské lekce vaření a další zajímavé aktivity.


Zažádejte si o více informací a zaregistrujte se do kurzu bez jakéhokoliv kompromisu.

20 druhů španělských kurzů pro všechny věkové kategorie, ubytování a exceletní služby.